Mapa serwisu Kontakt
Blog

Stomatologia estetyczna – co oferuje?

Stomatologia estetyczna to szereg zabiegów mających na celu poprawę wyglądu zębów i całej twarzy. Wiele osób marzy o pięknym, białym uśmiechu. Przebarwienia, przerwy między zębami oraz inne mankamenty urody potrafią spędzić sen z powiek i negatywnie wpłynąć na samoocenę. Na szczęście rozwój nowoczesnych technologii dał lekarzom stomatologom skuteczne narzędzia w walce z wszelkimi niedoskonałościami uzębienia.

Rodzaje zabiegów stomatologii estetycznej

Skaling i piaskowanie zębów

Te mało inwazyjne zabiegi higienizacyjne znacznie poprawiają wygląd uzębienia. Mają na celu usunięcie kamienia, osadów nazębnych oraz przebarwień, za sprawą których zęby tracą ładny kolor, a co gorsza, są bardziej narażone na działanie bakterii. Z pomocą specjalnych przyrządów (piaskarka, skaler ultradźwiękowy, narzędzia ręczne) pozbywamy się złogów kamienia nazębnego, a także nieestetycznych plam po herbacie czy papierosach. Piaskowanie lub skaling należy przeprowadzać 1-2 razy do roku.

Wybielanie zębów

To jeden z najpopularniejszych zabiegów stomatologii estetycznej. Wykonany u specjalisty jest w 100% bezpieczny dla pacjenta. Gabinet Endodental oferuje:

  • wybielanie nakładkowe (na noc) – poprzedza go dokładne oczyszczenie zębów z wszelkich osadów i kamienia; podczas pierwszej wizyty stomatolog pobiera od pacjenta wyciski, które posłużą do wykonania specjalnej nakładki na zęby; wybielanie nakładkowe skutecznie rozjaśnia zęby, ale w początkowej fazie może wywoływać dyskomfort związany z wrażliwością zębów na zbyt zimne pokarmy; satysfakcjonujące efekty zabiegu można zaobserwować po okołu dwóch tygodniach stosowania nakładki;

  • wybielanie zębów martwych – zdarza się, że po nieprawidłowo przeprowadzonym leczeniu kanałowym ząb „szarzeje”; wówczas zwykłe wybielanie zębów „od zewnątrz” na niewiele się zda; konieczne jest ponowne zabezpieczenie kanału zębowego i wprowadzenie do wnętrza zęba preparatu wybielającego; aby uzyskać pożądany efekt, zwykle wystarczy powtórzyć czynność 3 razy.

Protetyka i licówki

Dzięki zabiegom z zakresu protetyki stomatologicznej jesteśmy w stanie wypełnić braki w uzębieniu, nadać im nowy kształt i wielkość. To idealne rozwiązanie dla osób, które borykają się z różnego typu problemami – wadami wrodzonymi zębów (hipo- lub mikrodoncją), uszkodzeniem mechanicznym zęba itd. Specjaliści gabinetu Endodental wykonują korony i mosty porcelanowe, nakłady kompozytowe, korony cyrkonowe, licówki, protezy ruchome, uzupełnienia na implantach i wiele więcej.

Stomatologia estetyczna – przeciwwskazania:

  • nadwrażliwość na któryś ze składników preparatów stosowanych podczas zabiegów estetycznych

  • niewyleczona próchnica i stany zapalne w obrębie jamy ustnej

  • ciąża i karmienie piersią.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej prowadzonych w gabinecie Endodental!

Zobacz pozostałe wpisy