Mapa serwisu Kontakt
Blog

Skanery wewnątrzustne i cyfrowe wyciski – nowoczesna protetyka

Protetyka stomatologiczna, dzięki postępowi technologii, przechodzi rewolucję. Skanery wewnątrzustne i cyfrowe wyciski stają się kluczowymi elementami nowoczesnych gabinetów dentystycznych, wprowadzając precyzję, komfort dla Pacjenta i znacznie zwiększając efektywność. W tym artykule przedstawimy w jaki sposób nowatorskie technologie zmieniają oblicze protetyki.

Skanery wewnątrzustne

takie jak wykorzystywany w naszym gabinecie Cameo, całkowicie odmieniły protetykę. Warto przypomnieć, że tradycyjne wyciski dla wielu Pacjentów były uciążliwe – u niektórych doprowadzały do tak silnego dyskomfortu, że czasem uniemożliwiały wręcz wykonania wycisków. A to przecież w oparciu o nie, tworzone są zarówno protezy, jak i aparaty endodontyczne. Skanery wewnątrzustne całkowicie zmieniły obraz sytuacji, eliminując konieczność korzystania z masy wyciskowej. Bezdotykowo skanują strukturę jamy ustnej, dostarczając trójwymiarowe modele o niezwykłej precyzji wprost na ekran komputera. To szczególnie ważne w przypadku prac protetycznych wymagających dokładności i detali, takich jak korony czy mosty.

To jednak nie wszystko. Cyfrowe „wyciski” zastępują tradycyjne materiały takie jak gips, stosowane do odtwarzania struktury zębów. Pacjenci nie muszą już czekać na utwardzenie gipsu, a lekarz może natychmiast przekazać dane do laboratorium protetycznego. Wykorzystanie skanera redukuje czas oczekiwania na gotowe elementy protetyczne!

Komfort dla Pacjenta, wygoda dla stomatologa

Dzięki skanerom wewnątrzustnym Pacjenci doświadczają podczas wizyt w gabinecie znacznie mniejszy dyskomfort. Eliminacja konieczności korzystania z masy wyciskowej i szybkość skanowania sprawiają, że procedury protetyczne stają się po prostu szybkie, precyzyjne i wygodne. Jest to ogromne ułatwienie także dla stomatologów wykorzystujących skanery w swojej pracy, ponieważ nowoczesna technologia pozwala wyeliminować ryzyko popełnienia błędów, a otrzymane modele są niemal doskonałe pod względem precyzji. Co więcej – cyfrowe „wyciski” umożliwiają szybką i efektywną współpracę pomiędzy stomatologami a technikami protetycznymi. Dane cyfrowe są łatwo przekazywane, co skraca czas realizacji prac protetycznych. Lekarze i technicy mogą współpracować w czasie rzeczywistym, eliminując bariery komunikacyjne i poprawiając jakość prac.

Skanery a implanty

W dziedzinie implantologii, w której precyzja jest absolutnie kluczowa, skanery wewnątrzustne stają się nieocenionym narzędziem. Stomatolodzy mogą precyzyjnie planować implantacje, uzyskując dokładne dane o strukturze jamy ustnej Pacjenta. To z kolei przekłada się na skuteczniejsze i bezpieczniejsze zabiegi.

 

Skanery wewnątrzustne rewolucjonizują dziedzinę protetyki stomatologicznej. Ich wprowadzenie do praktyki dentystycznej przynosi liczne korzyści, takie jak eliminacja dyskomfortu Pacjentów, precyzja na mikroskopijnym poziomie, szybkość działania oraz usprawniona współpraca na linii stomatolog – protetyk. To nie tylko postęp technologiczny, ale także podniesienie standardów opieki dentystycznej.

Zobacz pozostałe wpisy