Mapa serwisu Kontakt
Blog

Nowy Rok warto zacząć od wizyty u stomatologa

Postanowienia noworoczne to już swojego rodzaju tradycja. Obiecujemy sobie często, że przejdziemy na dietę, będziemy bardziej aktywni fizycznie czy też zrezygnujemy ze słodyczy. Jednak rzadko decydujemy, że w Nowym Roku zadbamy bardziej o swoje zdrowie.

Wizyta kontrolna na dobry początek

Sprawdzenie stanu jamy ustnej po okresie Bożego Narodzenia jest szczególnie ważna, jeśli nie odbyliśmy jej w grudniu. Podczas świąt zazwyczaj pozwalamy sobie na więcej – jemy mniej zdrowo, częściej sięgamy po słodkości, a to może odbić się na stanie naszych zębów. Warto zatem umówić się do stomatologa aby sprawdzić, czy przypadkiem nie zaczęła się w naszych zębach rozwijać choćby próchnica.

Pogoda a stan jamy ustnej

Nietypowo ciepła zima sprzyja różnorodnym infekcjom, dlatego i pod tym kątem warto rozważyć wizytę kontrolną w gabinecie stomatologicznym. Pamiętajmy też o tym, że lekarz stomatolog nie tylko oceni stan naszych zębów, języka czy dziąseł, ale również udzieli porad odnośnie np. prawidłowej diety, która podniesie naszą odporność. Jeśli od lat bywamy u tego samego specjalisty, doskonale zna on naszą jamę ustną, ale także ogólny stan zdrowia (wie np. czy cierpimy na choroby przewlekłe) i jego rady nie będą ogólnikami, lecz konkretnymi zaleceniami – specjalnie dla nas.

W tym roku zadbajmy o zęby!

Jak już wielokrotnie pisaliśmy, stan naszej jamy ustnej odgrywa istotną rolę w kontekście zdrowia całego organizmu. Do noworocznych postanowień dodajmy zatem to, które obligować nas będzie do prawidłowej higieny jamy ustnej i regularnych wizyt u stomatologa. Dzięki temu w kolejny Nowy Rok wkroczymy nie tylko zdrowsi, ale także z pięknym uśmiechem (będącym efektem dbania o nasze zęby).

Zobacz pozostałe wpisy