Mapa serwisu Kontakt
Blog

Mikroskop dentystyczny – nie tylko do „zadań specjalnych”

Leczenie zębów pod mikroskopem kojarzy się wielu Pacjentom z zabiegami takimi, jak leczenie kanałowe, gdzie wymagana jest wyjątkowa precyzja. Jednak mikroskop dentystyczny to narzędzie, które znacznie ułatwia przeprowadzanie wszelkich zabiegów stomatologicznych. Dlaczego?

Mikroskop dentystyczny pozwala na wyjątkowo dokładne przyjrzenie się jamie ustnej Pacjenta i dostrzeżenie nawet drobnych zmian, jakich nie byłoby w stanie wychwycić nawet najbardziej „czujne” oko. Dodatkowo stomatolog korzystający z mikroskopu, ma lepszą kontrolę nad przebiegiem przeprowadzanego zabiegu – czy to leczenia próchnicy czy usuwaniu kamienia nazębnego!

Korzyści leczenia zębów pod mikroskopem

1. Lepsza precyzja

Mikroskop dentystyczny umożliwia zobaczenie zęba w bardzo dużym powiększeniu, co pozwala na dokładniejsze i bardziej precyzyjne wykonanie zabiegu. Lekarz stomatolog może zobaczyć wszystkie szczegóły zęba, które byłyby niewidoczne przy zwykłym badaniu.

2. Skuteczniejsze leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe jest jednym z najtrudniejszych i najbardziej wymagających zabiegów stomatologicznych. Wymaga ono precyzyjnej pracy i zaawansowanej technologii. Mikroskop dentystyczny umożliwia lekarzowi stomatologowi wnikliwe obejrzenie kanałów zęba i dokładne usunięcie bakterii oraz innych zanieczyszczeń, które się w nich znajdują. Dzięki temu leczenie kanałowe przebiega szybciej, precyzyjniej i niesie ze sobą mniejsze ryzyko powikłań.

3. Lepsza diagnoza

Mikroskop dentystyczny umożliwia stomatologowi dokładniejszą diagnozę chorób zębów. A wcześniejsze wykrycie choroby (np. początków próchnicy) to szybsze wyleczenie Pacjenta i brak dolegliwości bólowych.

4. Bezpieczeństwo

Leczenie zębów pod mikroskopem jest bezpieczniejsze dla Pacjenta, niż leczenie tradycyjne. Mikroskop dentystyczny pozwala na większą kontrolę przeprowadzanego zabiegu.

5. Lepsze efekty kosmetyczne

Dzięki wykorzystaniu mikroskopu, lekarz może lepiej dopasować kształt i rozmiar plomby do zęba, co wpływa zarówno na jej trwałość, jak i na estetykę!

Jak wygląda leczenie zębów pod mikroskopem?

Leczenie zębów pod mikroskopem rozpoczyna się od dokładnego badania jamy ustnej Pacjenta. Lekarz stomatolog używa mikroskopu dentystycznego, aby dokładnie obejrzeć każdy ząb i zdiagnozować ewentualne zmiany chorobowe. Następnie Pacjent otrzymuje znieczulenie, które pozwala na bezbolesne wykonanie zabiegu, który – dzięki wykorzystaniu mikroskopu – jest dokładniejsze i szybsze od tradycyjnego.

Mikroskop dentystyczny w gabinecie stomatologicznym to zatem nie tylko urządzenie, które wykorzystuje się przy bardzo wymagających zabiegach. Korzystanie z niego przynosi korzyści również w leczeniu „zwykłej” próchnicy czy podczas rekonstrukcji uszkodzonego zęba. Pozwala też na lepszą diagnostykę i dokładność wykonywanych zabiegów. Warto zatem korzystać z pomocy tych lekarzy stomatologów, którzy nie tylko posiadają w swoim gabinecie mikroskop dentystyczny, ale posługują się nim w swojej codziennej pracy od lat!

Zobacz pozostałe wpisy