Mapa serwisu Kontakt
Blog

Jak bezpiecznie rozjaśnić kolor zębów?

Przebarwienia na zębach to problem wielu osób. Dieta, papierosy, niewłaściwa pielęgnacja jamy ustnej mogą przyczyniać się do powstawania nieestetycznych plam na uzębieniu, które skutecznie odbierają nam pewność siebie.

W walce o piękny, biały uśmiech, weźmy pod lupę:

  • czerwone wino, kawę, czarną herbatę, napoje gazowane typu cola

  • buraczki, porzeczki, jagody, marchew i inne „barwiące” artykuły spożywcze

  • używki – w szczególności papierosy

W miarę możliwości należy unikać produktów z powyższej listy. Czarną herbatę można zastąpić zieloną lub białą, a kolorowy napój – „mineralką”. Po wypiciu silnie barwiącego soku owocowego, czy też po zjedzeniu surówki z buraków, warto przepłukać jamę ustną wodą. Przestrzeganie „białej diety” to jedno, ale równie ważna jest odpowiednia pielęgnacja jamy ustnej.

Proste sposoby na bielsze zęby:

  • stosowanie szczoteczki oraz pasty do zębów dedykowanych osobom zmagającym się z przebarwieniami na uzębieniu

  • regularne wykonywanie zabiegu skalingu i piaskowania zębów (już samo usunięcie kamienia nazębnego i osadów ze szkliwa sprawi, że zęby będą ładniejsze i wyraźnie jaśniejsze)

  • staranne mycie zębów (oraz języka!) po spożyciu barwiących produktów żywnościowych (pamiętajmy jednak, aby nie szczotkować zębów bezpośrednio po zjedzeniu kwaśnych porzeczek czy truskawek, gdyż może to doprowadzić do uszkodzenia struktury szkliwa)

  • kobietom zaleca się dobranie odpowiedniego koloru szminki – chłodna czerwień, blady róż lub fuksja optycznie rozjaśnią zęby.

Czego nie należy robić?

  • przemywać zęby octem jabłkowym czy też szorować powierzchnię szkliwa kwaskiem cytrynowym

  • stosować paski wybielające po wyszczotkowaniu zębów pastą wybielającą (częstym błędem jest pozostawianie pasków wybielających znacznie dłużej niż zaleca producent) – warto w tym miejscu podkreślić, że wybielanie zębów w warunkach domowych przy użyciu mocno chemicznych preparatów niewiadomego pochodzenia może być niebezpieczne dla zdrowia jamy ustnej

  • narzucać sobie zbyt duże tempo prowadzonej kuracji wybielającej – za częste i zbyt intensywne szczotkowanie zębów pastami, a także stosowanie kilku metod wybielania w jednym momencie może doprowadzić do nadwrażliwości zębów i dziąseł.

Sprawdzone sposoby na piękny uśmiech

Jeśli zależy nam na białych i przede wszystkim zdrowych zębach, warto skorzystać z profesjonalnych metod rozjaśniania uzębienia. W gabinecie stomatologicznym Endodental wykonuje się m.in. wybielanie nakładkowe, a także rozjaśnianie zębów martwych. Zabiegi tego rodzaju są skuteczne i w 100% bezpieczne dla pacjenta. Warto zajrzeć na http://endodental.pl/oferta/wybielanie/.

Zobacz pozostałe wpisy